עמלת חיבור

פורסם: 31/05/2013 ב-מה שחשבתי

למרות שכל תשומת הלב הולכת לסיפור עם החרדים, לא מתבצע שום שינוי משמעותי בסדרי העדיפויות או במבנה המשק. גיא רולניק מסכם את הנושא הזה באופן די ממצה היום בדה מרקר.

עושה רושם שאין הרבה מה לעשות עם הממשלה הנוכחית והם לא יעשו את מה שנדרש. אז הרעיון שלי הוא עמלת חיבור. עמלת חיבור זה עלות נוספת שמשלמים כל המחוברים – עובדי חברת חשמל, נמלים, רשות שדות התעופה, מקורות וכאלה – על כל דבר. מכיוון שעובדי הנמלים (לדוגמה), מקבלים משכורות שעורוריתיות ושומרים על רמת פיריון נמוכה, אנחנו צריכים לגבות מהם עמלת מחוברים, על כל דבר אפשרי. אם הם נכנסים למסעדה, הם צריכים לשלם יותר. אם הם נכנסים לחנות, הם צריכים להוסיף כסף וכן הלאה.

הרי ממילא אנחנו משלמים להם את המשכורת, אז לפחות שחלק ממנה יחזור אלינו. כמובן, שיש את הפתרון הבנאלי שבו הם מוכנים להירתם למאמץ, לפתוח את הסכמי השכר, ולהעלות את הפריון אבל המשמעות של זה פתרון כזה, זה ממש להתאמץ, כך שזה לא יקרה.

היום הדבר עובד הפוך כי עובדי חברת חשמל מקבלים כל מיני הנחות מכיוון שהם עובדי החברה או אנשי קבע שמקבלים הנחות כי הם אנשי קבע. אבל מה שבעצם צריך להיות זה להפך – הם צריכים לשלם יותר מכיוון שהם עובדים פחות ומקבלים הרבה יותר, מהמיסים שלנו.

יכול להיות שבהתחלה יהיו חרמות וצעקות ובלגן, אבל אם מספיק נותני שירותים ובעלי עסקים יירתמו למאמץ, אולי זה יעזור. כל הקשקוש הזה עם הדוסים והערבים, אולי יעזור קצת לשיפור המורל, אבל לא יעזור בשיפור מצב המשק ושינוי מבנה המשק כדי לשנות את סדר העדיפויות.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s