מדיה

פורסם: 19/12/2011 ב-Uncategorized

צילום שידור ישיר לערוץ הראשון ראיון חי לערוץ הראשון, ביום ההודעה על הזכייה בפרס הנובל לכימיה, 2011

אירועי הנובל עמוסים במדיה – אינטרנט, תקשורת ישראלית וזרה ועיתונאים מכל העולם. מאז הודעה על קבלת הפרס, פרופסור דני שכטמן לא מפסיק להיות יעד תקשורתי, וגם במהלך הנסיעה, חלק גדול מהזמן הוקדש למתן ראיונות והשתתפות במסיבות עיתונאים. מכיוון שדני הוא מאוד תקשורתי, נהיר ונגיש, לאנשי התקשורת היתה עבודה מאוד קלה – הוא מצטלם טוב, עובר מסך, מדבר באופן מאוד ברור ובעיקר, יש לו הרבה סבלנות לענות על כל השאלות. מכיוון שהנובל והסיפור שמאחורי התגלית רכזו עניין כה רב, יום טיפוסי אצל דני התחיל בשעות הבוקר המאוד מקודמות, בראיונות לכלי התקשורת והמהדורות בישראל.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA ראיון עם אליעזר יערי, מחוץ לאקדמיה הלאומית למדעים בשטוקהולם

נוכחות המדיה היא מאוד מאוד אינטנסיבית. למזלנו, הסיבה שבגללה נוצר עניין כה רב, היתה סיבה חיובית (זכייה בפרס נובל) ובאופן טבעי, כל האייטמים התקשורתיים היו מאוד חיוביים, מאוד שמחים. אני לא רוצה לחשוב מה עובר על אנשים שנקלעים להוריקן התקשורת כתוצאה מאירוע לא משמח או עקב אירוע טרגי.

הבנות מתראינות לערוץ 2 הבנות מתראיינות לערוץ 2, בבית השגריר הישראלי בשבדיה, מר בני דגן

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA מצלמות הטלוויזיה במהלך מסיבת העיתונאים באקדמיה השבדית למדעים

אחד האירועים היותר מעניינים היו צילומי התוכנית ל-BBC שבה התראיינו כל זוכי פרס הנובל במשך שעתיים כמעט. כנראה שדברים כאלה עושים רק ב-BBC כי אני לא יכול לדמיין לעצמי תוכנית כזאת בערוצים שלנו. התוכנית צולמה בספריה של ארמון המלוכה.

צילומי תוכנית עבור ה-BBC בספריית ארמון המלוכההספרנית המלכותית (האישה בצידו השמאלי של הצילום) סיפרה שבספרייה המלכותית יש כ-100 אלף ספרים. ולא, מסתבר שהמלך לא קרא את כולם.

הספריה המלכותיתמדובר באוסף היסטורי של המשפחה המלכותית לדורותיה. מרבית הספרים עברו למלך הנוכחי בירושה. חלק גדול מהספרים הם דוחות היסטוריים שונים ולא באמת מעניינים. בקומה השנייה מרוכזים הספרים שאספו מלכות ונסיכות שבדיה לדורותיהן. אין כאן הדרת נשים אבל בהחלט רואים למי מייחסים יותר חשיבות.

החברים מ-BBC נערכו כיאות לצילומים, עם מצלמת מנוף רצינית ועוד מספר עמדות צילום מסביב לשולחן הנובליסטים. המנחה הקדישה כמעט חצי שעה כדי לומר נכון את כל שמות הזוכים ועשתה מספר סבבים שבהם היא אמרה את שמות המשפחה ואת השמות הפרטיים. ליתר בטחון השמות הוקלטו בנפרד, למקרה שהיא תתבלבל במהלך השידור ויהיה אפשר להכניס תיקון בעריכה.

צילומי התוכנית בספריה המלכותית 2011-12-09 08.40.28עם תחילת הצילומים, האורחים, נלקחו לסיור בארמון המלוכה ולאולם נפרד. בהתחלה חשבתי שיתנו לנו להיות נוכחים בצילומים, אבל זה לא קרה. כפיצוי, קיבלנו קפה, שוקולדים ועוגיות ג'ינג'ר טעימות ומסך גדול שבו יכולנו לראות את הצילום בשידור חי.

אולם הצפיה לאורחי התוכניתעם סיום התוכנית, המכוניות שחיכו בחצר, הסיעו את הזוכים לתחנה הבאה בלוח הזמנים הצפוף שלהם.

מכוניות זוכי הנובל בחצר הארמון    התוכנית שודרה למחרת הצילומים (יואב צילם את שידור התוכנית בלובי של המלון)

צילום של תוכנית BBC במלון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s